Web sitelerinin, engelli ya da engelsiz tüm site ziyaretçilerinin kullanımına uygun olarak tasarlanması ve sunulmasına web erişilebilirliği denmektedir.
Erişilebilirlik

Bir web sitesinin tüm içeriği ve fonksiyonları, tüm kullanıcıların eşit olarak faydalanabileceği şekilde planlanmış ise, web sitesinin erişilebilirlik kurallarına uygun olarak yapılandırıldığı söylenebilir.

KMK, web erişilebilirliğinin öneminin bilincinde bir firma olarak, web sitesine gelen ziyaretçilerin hiçbir sorunla karşılaşmadan ve en kısa yoldan ziyaret amacına ulaşmasını sağlayacak şekilde site hazırla web sitesini oluşturmuştur. Kullanıcının teknolojik yetersizlik veya tarayıcı sorunları nedeniyle erişimin kısıtlanması gibi sorunlarla karşılaşmayacağı şekilde tasarlanan Site Hazırla web sitesi, yapılandırma sürecinde genel kullanıcıların yanı sıra, görme engelli kullanıcıların da rahatlıkla web sitesini gezebileceği ve hedefine ulaşabileceği şekilde düzenlendi.

Site Hazırla web sitesinde, kısmen veya tamamen görme engelli olan kullanıcıların da siteden yararlanabilmesi için gerekli çalışmalar yapılmıştır. Tüm görsel ve linkleri anlaşılabilir şekilde hazırlanan anlamlı HTML kodları sayesinde, görme engelli kullanıcılar, yazılı metni seslendiren programlar yardımıyla web site içeriğine erişebilirler. Benzer şekilde kısıtlı görme engelleri bulunan veya renk körü kullanıcılar düşünülerek farklı renkte ve fark edilmesi kolay linkler hazırlanmış, görsel ve metinlerin boyutları da kullanıcının isteğine göre standart boyutlarda hazırlanmıştır.

Müşteri için teknoloji vizyonuyla çalışan KMK, iletişimin tüm vatandaşlarımızın doğal hakkı olduğuna inanmakta ve hizmete sunduğu teknolojilerin, KMK müşterilerinin tümü için kolayca kullanılabilir olmasını amaçlamaktadır.

Daha kaliteli hizmet sunmak için geri bildirim yapmanızı KMK önemle rica etmektedir.

Yaşadığınız sorunları lütfen bizimle paylaşınız;

0216 504 21 21
bilgi@kmk.net.tr